Кікбоксинг ISKA

ЩО ТАКЕ КІКБОКСИНГ

Кікбоксинг — від англійського «kick» — бити ногою і «boxing» — бити рукою. Кікбоксинг, один з наймолодших, але дуже популярних видів спортивного єдиноборства, зародився в якості самостійної дисципліни на початку 70-х років, з початку в США, а потім і Західній Європі. Об’єднавши таким чином, Схід і Захід. Завоював широку популярність в десятках країн світу за дуже короткий проміжок часу. Вивчаючи історію виникнення кікбоксингу необхідно відмітити про єдиноборства на основі яких створювався цей «вид спорту». В першу чергу, це «американське» карате, фул-контакт карате, таеквон-до, тайский і английский бокс.

З 1989 р. почався розвиток ISKA в Україні. В грудні 1990 р. ІSКА була офіційно визнана в СРСР. Перший чемпіонат України був проведений в 1990 р. (Ужгород), а у Вінниці відбувся чемпіонат, який спонукав подальший розвиток та вихід на міжнародну арену видатних спортсменів — легенд ІSКА: Віталія Кличка, Віктора Дорошенка, Олексія Нечаєва.

Перехід в нове тисячоліття ISKA відзначила спортивним брендом K-1. Два світових титули ISKA були розіграні відповідно до східних правил.

На першому K-1 MAX в Токіо у листопаді 2000 р. японський Стар Масато переміг Мурхада Сарі (Франція) в напівсередній вазі, а японець Такаюкі Кохіруімекі завдав поразки англійському чемпіону Нілу Вудсу в супер-напівсередній вазі. Бій голландської суперзірки Деккерса в K-1 MAX з японським чемпіоном Акеомі Нітті закінчився нічийним результатом.

Володіючи значними можливостями, ISKA також зберегла своє лідерство на арені традиційних турнірів з бойових мистецтв. Відкритий чемпіонат ISKA у США зазвичай розглядається як найбільш престижна подія в своєму роді. Захід регулярно приймає більше 3500 спортсменів, які представляють більше 50 країн. Ніч чемпіонів ISKA транслюється в прямому ефірі на каналі ESPN, а основні моменти редагуються в спеціальну презентацію для ESPN, ESPN2 і ESPN International.

Зміна назви з Міжнародної асоціації спортивного карате (ІSКА — International Sport Karate Association) в Міжнародну Спортивну Асоціацію карате і кікбоксингу (ІSКА — International Sport Karate & Kickboxing Association) відбулася в 2006 р., і перший чемпіонат світу з ISKA серед аматорських членів Асоціації пройшов у Штутгарті (Німеччина).

Президент Федерації кікбоксингу України «ІСКА» Олег Мандзюк входив до складу робочої групи, яка ініціювала зміну назви Асоціації. Ці ініціативи були розглянуті у 2014 р. в Мілані на Всесвітніх Національних зборах директорів ISKA. Було прийнято рішення та затверджено кінцеву назву Асоціації — Міжнародна Спортивна Асоціація Кікбоксингу (ISKA — International Sport Kickboxing Association).

У 2014 р. збірна України на чемпіонаті світу в Іспанії здобула  18 нагород, 6 з них — золоті медалі.

На чемпіонаті Світу у Штутгарті в травні 2016 р. збірна команда України здобула 9 золотих медалей, 13 срібних і 7 бронзових нагород.

В 2017 року на Чемпіонаті Світу ISKA у м. Афіни, Греція — наші кікбоксери одні з найкращих у світі! Супер успішний виступ збірної: 31 – золота медаль, 14 – срібних, 16 бронзових нагороди. Це забезпечило 3-є загальнокомандне місце. За стабільно високими показниками збірної було прийнято рішення про надання права проведення чемпіонату світу — 2018  Україні. 

ISKA робить вагомий внесок у розвиток світового спорту, забезпечує удосконалення усіх напрямків спортивної діяльності, дотримується високих стандартів проведення поєдинків та міжнародних турнірів, популяризує як спорт в цілому, так і дитячо-юнацький кікбоксинг.

Будучи вільним від догматизму, філософських течій, традицій та легенд, що мають місце майже в усіх єдиноборствах Сходу, кікбоксинг «ІСКА» є дійсно відкритою та вільною системою фізичного удосконалення.

Кікбоксинг «ІСКА» впевнено можна назвати продуктом масової творчості спортсменів, тренерів, інструкторів. За короткий час кікбоксинг «ІСКА» став популярним як у професійному, так і в аматорському напрямках цього єдиноборства. Правоохоронні органи світу використовують кікбоксинг «ІСКА» як засіб фізичної підготовки. В Україні кікбоксинг «ІСКА» розглядається як один із заходів фізичного впливу, який можуть застосовувати працівники правоохоронних органів при виконанні службових обов’язків.

 

Тренери

Коробов Михайло

Президент Полтавської обласної Федерації таеквондо ГТФ України.
Віце-Президент Асоціації ГТФ України. Голова Представництва ГО «Федерація Кікбоксингу України «ІСКА» у місті Полтаві.
Чорний пояс — I DAN ITF.
Чорний пояс — II DAN GTF.
Голова Правління ГО «СК «Орел» та тренер клубу.

Коробов Павло

Чорний пояс, II DAN. Чемпіон Європи, семиразовий Чемпіон України, багаторазовий переможець різних обласних змагань з різних видів спорту. Найкращий спортсмен та найкращий суддя Полтавської обласної Федерації таеквон-до ГТФ у 2021 році.

Кікбоксинг ISKA

 

Європейське відділення ISKA було створено 9 жовтня 1986 року коли Олівер Мюллер і Мохамед Хоссейні були призначені європейськими президентами ISKA.

ISKA швидко поширювалася по всьому світу, а коли залізна завіса була знята вона стала першою організацією яка об”єднала змагання в країнах Східного Європи. Основні поєдинки також проведені в Австралії, Японії і Південній Африці. Було затверджено нові дисципліни ISKA, вдосконалено та розроблено нові правила проведення поєдинків та змагань.

З 1989 року почався розвиток ISKA в Україні.
ISKA вносить вагомий внесок у розвиток світового спорту, забезпечує вдосконалення усіх напрямків діяльності, дотримується високих стандартів проведення поєдинків та міжнародних турнірів, популяризує як спорт в цілому, так і дитячо-юнацький кікбоксинг, дбає про безпеку та рівні можливості кожного спортсмена!

Контакти

 

Телефони

+380957008525
+380686504525

 

Email

mikhalych1967@gmail.com

Гімназія №12
вул. Підмонастирська, 41, Полтава.
Гімназія №15
вул. Тунельна, 16, Полтава.
Call Now Button