1 гип (червоно-чорний пояс)

Хьонг: «Хва Ранг», Чун Му»
Удари ногами: ануро нерьо чагі, бакуро нерьо чагі, горо чагі, юп/йоп чагі, тора йоп чагі, тора горо чагі, тора бакуро нерьо чагі, банде дольо чагі. твімьо ап чагі (наноситься з задньої ноги), твімьо юп/йоп чагі, твімьо дольо чагі, твімьо горо чагі (ці 3 удари наноситься з передньої ноги), твімьо тора юп/йоп чагі, твімьо тора горо чагі. 
Ібо дольо чагі, Ібо йоп чагі (удари наносяться з задньої ноги на середній і верхній рівень тулуба)
Горо чагі + Дольо чагі
Дольо чагі + Юп / Йоп чагі
Бакуро нерьо чагі + Дольо чагі
Дольо чагі + Бакуро нерьо чагі
Дані серії наносяться з задньої ноги без торкання підлоги між ударами.
Удари ногами виконуються поперемінно лівою-правою ногою з положення Нюнджа пальмок Дебі Маккі з розворотом на 90 градусів після кожного удару. Кількість — 4 рази на кожну ногу.
Сила ударів: Ап чагі, Юп/Йоп чагі, Дольо чагі в лапу, маківару.
Точність удару і почуття дистанції: Дольо і нерьо чагі в ракетку або лапи.
Швидкісна робота: удари одною ногою в маківару або мішок протягом 15 секунд -30 ударів Дольо Чагі. Стрибнути на скакалці за 30 секунд — 90раз.
Самозахист:
Звільнення від захоплення, однією рукою, спереду
Звільнення від захоплення, двома руками, спереду
Звільнення від захоплення однойменної рукою ззаду за плече
Звільнення від захоплення різнойменної рукою ззаду за плече
Звільнення від захоплення «в ключ» за шию збоку
Звільнення від захоплення «в ключ» за шию, під руками, ззаду
Звільнення від захоплення спереду за волосся
Спеціальна техніка: 
Твімьо нопі ап чагі
Удар наноситься по дошці товщиною 1 см. (Для спортсменів віком до 12 років) і товщиною 1.5-2см (для спортсменів у віці від 13 років і старше). Дошка розташовується на голову вище спортсмена.
Твімьо дольо чагі
Удар наноситься по дошці товщиною 1 см. (Для спортсменів віком до 12 років) і товщиною 1.5-2см (для спортсменів у віці від 13 років і старше). Середина дошки розташовується на голову вище спортсмена.
Силове розбивання: Юп/Йоп чагі, удар наноситься по дошці товщиною 1.5 см. (Для спортсменів віком до 12 років) і товщиною від 2 см і більше (для спортсменів у віці від 13 років і старше).
Сонкаль терігі, Ап джумок чіругі
Удар наноситься по дошці товщиною 1 см. (Для спортсменів віком до 12 років) і товщиною від 1.5см і більше (для спортсменів у віці від 13 років і старше).
Спаринг: 
Ільбо масогі (спаринг на 1 крок з партнером)
Вільний спаринг: 2 раунди по 1,5 хвилини з різними суперниками + два спаринги з 1 хвилині кожен проти 2-х супротивників одночасно.
ЗФП: 45-віджимань, 60-присідань, 80 секунд — «складка» і «планка» по черзі, стрибки — коліна до грудей — 25 разів (для спортсменів віком до 12 років)
50-віджимань, 70-присідань, 90 секунд — «складка» і «планка» по черзі, стрибки — коліна до грудей — 30 разів (для спортсменів у віці від 13 років і старше)
Шпагат: і поздовжній і поперечний обов’язковий для всіх спортсменів різного віку.

Теорія:

№1 — питання: Духовні принципи Таеквон-до (коротке визначення кожного принципу). Відповідь: Принципи таеквон-до:

1) Чемність (Ye Ui). Формуючи свій характер, займаються Таеквон-до повинні практикувати такі прояви чемності, включаючи їх як обов’язкові елементи в тренувальний процес: розвивати дух взаємоповаги; соромитися своїх шкідливих звичок; бути ввічливим; підтримувати атмосферу справедливості та гуманізму; дотримуватися ієрархію між займаються і інструктором, початківцями і кваліфікованими спортсменами, старшими і молодшими; вести себе відповідно до прийнятого етикетом; поважати положення інших; вести себе з іншими чесно і відкрито.

2) Чесність (Yom Chi). Кожен повинен вміти відрізняти правильне від помилкового, в разі власної неправоти, відчувати докори совісті.

3) Наполегливість (In Nae). Древні казали: «Наполегливість призводить до очищення і досконалості». «Той, хто буде стократно наполегливий, забезпечить мир свого будинку». Щастя і удача найчастіше дістаються наполегливим. Для того, щоб чогось досягти, необхідно поставити перед собою мету і наполегливо її добиватися. Один із секретів становлення майстерності в Таеквон-до — наполегливе подолання всіх труднощів.

4) Самовладання (Guk Gi). Самовладання надзвичайно важливо як в тренувальному залі, так і в повсякденному житті. Втрата самоконтролю під час спарингу може привести до дуже серйозних наслідків для обох суперників. Нелагідність всередині колективу є проявом поганого самоконтролю. Великий китайський мислитель Лао Цзи казав: «Сильний — той, хто вміє перемагати себе, а не іншого».

5) Непохитність духу (Baekjul Boolgool). Займаються Таеквон-до повинні бути чесними і щирими. Зіткнувшись з несправедливістю, вони повинні діяти активно, нічого не боячись, проявляти непохитний дух, незалежно від того, хто їм протистоїть і як багато противників.

№2 — питання: Хьонг «Те Ге» (розшифрувати назву, діаграму і вказати кількість рухів). Відповідь — Назва хьонгу «Те Ге» є псевдонімом учителя, що жив в XVI столітті, І Вонга, відомого авторитету неоконфуціанізму. Включення в хьонг 37 рухів символізує місце народження цієї людини — 37 паралель, а діаграма рухів — ієрогліф, що відповідає слову «учитель».

№3 — питання: ДИФЕРЕНЦІАЦІЯ ЗВАНЬ У ТАЕКВОН-ДО (ЯК, ПО-КОРЕЙСКИ, НАЗИВАЮТЬСЯ МАЙСТРИ I — IX DAN).

I — III DAN — Бусабом (помічник інструктора);

IV — VI DAN — Сабом (інструктор);

VII — VIII DAN — Сахен (майстер);

IX DAN — Сасунг (гранд майстер)

№4 — питання: Хьонг «ЧУН МУ» (РОЗШИФРУВАТИ НАЗВУ, ДІАГРАМУ Й УКАЗАТИ КІЛЬКІСТЬ РУХІВ). Відповідь: Назва є псевдонімом великого адмірала Юи Сун-Шина — винахідника бойового корабля (в 1592 р.), що стали прообразом сучасних підводних човнів. Хьонг закінчується ударом лівою рукою, що символізує раптову смерть цієї людини, так і не встигшого повністю розкрити свою непохитну відданість королеві. Кількість рухів 30.

№5 — питання: ЯКІ ВИДИ ПРОГРАМ ІСНУЮТЬ У ТАЕКВОН-ДО? Відповідь: Розглядають три тренувальні програми, які можуть використовуватись початківцями:

18 — місячний курс (702 години): 6 тренувань у тиждень по 1,5 години кожна.

30 — місячний курс (585 годин): 3 тренування в тиждень по 1,5 години кожна.

12 — місячний курс (1248 годин): 6 тренувань у тиждень по 4 години кожна.

№6 — питання: ДЛЯ ЧОГО НЕОБХІДНА СПЕЦІАЛЬНА ТЕХНІКА? Відповідь: Спеціальна техніка покликана оцінити координацію рухів, акробатичну підготовку й уміння вирішувати складні рухові задачі.

№7 — питання: Хто очолює Асоціацію ГТФ України? Хто керує міжнародною федерацією ГТФ? Приклади відповідей: Голова Спілки Таеквон-До ГТФ Україні Коробов Михайло Михайлович. Президент GLOBAL TAEKWON-DO FEDERATION (GTF) Лінда Пак.

Call Now Button