4 гип (синій пояс)

Хьонг: «Юль Гок», «Тхан Гун», «Джун Гун»
Удари ногами: дольо чагі, ануро нерьо чагі, бакуро нерьо чагі, горо чагі, юп/йоп чагі, тора юп/йоп чагі, тора горо чагі, тора бакуро нерьо чагі. Твімьо ап чагі (наноситься з задньої ноги), Твімьо юп/йоп чагі, Твімьо дольо чагі, Твімьо горо чагі (ці 3 удари наноситься з передньої ноги), Твімьо тора юп/йоп чагі, Твімьо тора горо чагі.
Ібо дольо чагі (удари наносяться з задньої ноги на середній і верхній рівень тулуба
Ібо йоп чагі (удари наносяться з задньої ноги на середній і верхній рівень тулуба
Удари ногами виконуються поперемінно лівою-правою ногою з положення Нюнджа пальмок дебі макгі з розворотом на 90 градусів після кожного удару. Кількість — 4 рази на кожну ногу.

Сила ударів: Ап чагі, Юп / Йоп чагі, Дольо чагі в лапу, маківару.
Точність удару і почуття дистанції: Дольо і нерьо чагі в ракетку або лапи.
Швидкісна робота: удари одною ногою в маківару або мішок протягом 15 секунд -30 ударів дольо Чагі.

Спеціальна техніка: Твімьо нопі ап чагі
Удар наноситься по дошці товщиною 1 см. (Для спортсменів віком до 12 років) і товщиною 1.5-2см (для спортсменів у віці від 13 років і старше). Дошка розташовується на голову вище спортсмена.
Силове розбивання: Юп/Йоп чагі — удар наноситься по дошці товщиною 1.5 см. (Для спортсменів віком до 12 років) і товщиною від 2 см і більше (для спортсменів у віці від 13 років і старше).
Сонкаль юп/йоп терігі, Ап джумок чіругі
Удар наноситься по дошці товщиною 1 см. (Для спортсменів віком до 12 років) і товщиною від 1.5см і більше (для спортсменів у віці від 13 років і старше).
Спаринг: Ібо масогі (спаринг на 2 кроки з партнером)
Вільний спаринг: 3 раунди по 2 хвилини з різними суперниками

ЗФП: 30-віджимань, 50-присідань, 60 секунд — «складка» і «планка» по черзі, стрибки — коліна до грудей — 20 разів (для спортсменів віком до 12 років)
35-віджимань, 60-присідань, 70 секунд — «складка» і «планка» по черзі, стрибки — коліна до грудей — 25 разів (для спортсменів у віці від 13 років і старше)
Шпагат: і поздовжній і поперечний обов’язковий для всіх спортсменів різного віку.

Теорія:

№1 — питання: Значення синього поясу? Відповідь: Синій колір — символ неба та горизонт, життя, спритності та гнучкості. На цьому рівні учень має досить високі, широкі і всебічні знання, і повинен довести, що готовий намагатися і прагнути далі.

 №2 — питання: Хьонг “Юль Гок”(розшифрувати назву, діаграму і вказати кількість рухів). Відповідь: Назва хьонга «Юль Гок» є псевдонімом великого філософа й вчителя Ю І (1536-1584), названого «Корейським Конфуцієм». Включення в хьонг 38 рухів символізує місце народження цієї людини — 38 паралель, а діаграма рухів — ієрогліф, що відповідає слову «вчитель».

 №3 — питання: Як розшифровується хьонг “Тхан Гун” і вказати кількість рухів. Відповідь: Хьонг «Тхан Гун» названий на честь святого Дан Гуна — засновника Кореї. 23 рухи позначають перші дві цифри 2333 — дати заснування Кореї. Це розширена Гранд Майстром Пак Джун Те інтерпретація традиційного комплексу «Дан Гун».

 №4 — питання: Хьонг “Джун Гун” (розшифрувати назву, діаграму і вказати кількість рухів). Відповідь: Хьонг «Джун Гун» названий на честь відомого патріота Ан Джун Гуна, що вбив першого японського генерал-губернатора Кореї Хиро Буми Ито. Включення в хьонг 32-х рухів символізує вік Ан Джун Гуна в якому його було страчено у в’язниці в 1910 р.

 №5 — питання: Як розшифровується “Гип”. Відповідь: Гип — це ступінь ученя.

 №6 — питання: Взаємини «учень-інструктор» (приписи, які їм необхідно виконувати)

Відповідь: * Відповідальність за навчання мистецтву Таеквон-до лежить на інструкторів, основне завдання яких полягає в тому, щоб зробити учнів фізично і духовно здоровими і тим самим внести свій внесок у створення мирного суспільства. Звичайно ж, кожній школі необхідний відданий і щирий інструктор. Але жодна школа не зможе рости і розвиватися за відсутності настільки ж відданих і щирих учнів.

Учневі необхідно виконувати наступні приписи:

  1. Ніколи не втомлюватися вчитися. Хороший учень може вчитися скрізь і в будь-який час. У цьому секрет успіху в навчанні.
  2. Хороший учень готовий на жертви заради свого бойового мистецтва і інструктора. Деякі учні розглядають навчання як товар, куплений за щомісячну плату, і не бажають брати участь у виступах, навчанні або роботі в спортзалі. Інструктор може дозволити собі позбутися від таких учнів.
  3. Завжди бути хорошим прикладом для молодших учнів. Цілком природно, що вони захочуть змагатися зі старшими.
  4. Завжди бути відданими, ніколи не критикувати інструктора, застосовувані способи навчання і саме таеквон-до.
  5. Вивчати і намагатися використовувати показаний інструктором прийом.
  6. Пам’ятати, що поведінка учня за межами спортзалу відбивається на бойовому мистецтві і з інструктором.
  7. Якщо учень освоїв нові прийоми з іншої школи, а інструктор заперечує проти їх застосування, учень повинен відмовитися від них, або займатися там, де він вивчив ці прийоми.
  8. Ніколи не проявляти неповагу до інструктора. Хоча учневі дозволено не погоджуватися з інструктором, він повинен спочатку виконувати завдання, а обговорювати всі питання пізніше.
  9. Завжди бути активним, не соромлячись задавати питання.
  10. Ніколи не зраджувати інструктора.

№7 — питання: Хто очолює Спілку таеквон-до ГТФ України? Хто керує міжнародною федерацією ГТФ? Приклади відповідей: Голова Спілки Таеквон-До ГТФ Україні Коробов Михайло Михайлович. Президент GLOBAL TAEKWON-DO FEDERATION (GTF) Лінда Пак.

Call Now Button