5 гип (зелено-синій пояс)

Хьонг: «Вон Хьо», «Тхан Гун», «Юль Гок»

Удари ногами: Ап чагі, дольо чагі, ануро нерьо чагі, бакуро нерьо чагі, горо чагі, юп/йоп чагі, тора юп/йоп чагі, твімьо ап чагі (наноситься з задньої ноги), твімьо юп/йоп чагі, твімьо дольо чагі, твімьо горо чагі (ці 3 удари наноситься з передньої ноги), твімьо тора юп/йоп чагі, ібо дольо чагі (удари наносяться з задньої ноги на середній і верхній рівень тулуба).
Удари ногами виконуються поперемінно лівою-правою ногою з положення Нюнджа Пальмок Дебі маккі з розворотом на 90 градусів після кожного удару. Кількість — 4 рази на кожну ногу.

Сила ударів: Ап чагі, Юп/Йоп чагі, Дольо чагі в лапу, маківару.
Точність удару і почуття дистанції: Дольо і нерьо чагі в ракетку або лапи.
Швидкісна робота: удари одною ногою в маківару або мішок протягом 15 секунд -30 ударів Дольо Чагі.

Спаринг: Самбо масогі (спаринг на 3 кроки з партнером)
Ібо масогі (спаринг на 2 кроки з партнером)
Вільний спаринг: 3 раунди по 1.5 хвилини з різними суперниками

ЗФП: 25-віджимань, 45-присідань, 60 секунд — «складка» і «планка» по черзі, стрибки — коліна до грудей — 15 разів (для спортсменів віком до 12 років)
30-віджимань, 50-присідань, 70 секунд — «складка» і «планка» по черзі, стрибки — коліна до грудей — 20 разів (для спортсменів у віці від 13 років і старше)

Теорія:

1 — питання: Духовні принципи Таеквон-до (коротке визначення кожного принципу).

Відповідь: Принципи таеквон-до:

1) Чемність (Ye Ui). Формуючи свій характер, займаються Таеквон-до повинні практикувати такі прояви чемності, включаючи їх як обов’язкові елементи в тренувальний процес: розвивати дух взаємоповаги; соромитися своїх шкідливих звичок; бути ввічливим; підтримувати атмосферу справедливості та гуманізму; дотримуватися ієрархію між займаються і інструктором, початківцями і кваліфікованими спортсменами, старшими і молодшими; вести себе відповідно до прийнятого етикетом; поважати положення інших; вести себе з іншими чесно і відкрито.

2) Чесність (Yom Chi). Кожен повинен вміти відрізняти правильне від помилкового, в разі власної неправоти, відчувати докори совісті.

3) Наполегливість (In Nae). Древні казали: «Наполегливість призводить до очищення і досконалості». «Той, хто буде стократно наполегливий, забезпечить мир свого будинку». Щастя і удача найчастіше дістаються наполегливим. Для того, щоб чогось досягти, необхідно поставити перед собою мету і наполегливо її добиватися. Один із секретів становлення майстерності в Таеквон-до — наполегливе подолання всіх труднощів.

4) Самовладання (Guk Gi). Самовладання надзвичайно важливо як в тренувальному залі, так і в повсякденному житті. Втрата самоконтролю під час спарингу може привести до дуже серйозних наслідків для обох суперників. Нелагідність всередині колективу є проявом поганого самоконтролю. Великий китайський мислитель Лао Цзи казав: «Сильний — той, хто вміє перемагати себе, а не іншого».

5) Непохитність духу (Baekjul Boolgool). Займаються Таеквон-до повинні бути чесними і щирими. Зіткнувшись з несправедливістю, вони повинні діяти активно, нічого не боячись, проявляти непохитний дух, незалежно від того, хто їм протистоїть і як багато противників.

№2 — питання: Назвати 4 основні блоки і їх короткий опис. Відповідь:

«Наджунде Макгі» — нижній блок;

«Чукьо Макгі» — верхній блок;

«Анпальмок Каунде Макгі» — середній блок (зсередини назовні);

«Ануро Бакат Пальмок Макгі» — середній блок (зовні всередину).

№3 — питання: Що означає слово Таеквон-до? Скільки хьонгів в Таеквон-до GTF і чому саме така кількість? Для чого необхідна спеціальна техніка?

Відповідь: * Корейське «тае» означає «виконання удару ногою в стрибку або польоті», «квон» — «кулак» (головним чином в контексті завдання удару або розбивання чого-небудь рукою), «до» — «мистецтво», «шлях »- шлях істини, вторований в минулому, покритий святістю і мудрістю. Поєднавши всі разом, отримуємо, що слово «таеквон-до» позначає систему духовного тренування і техніку самооборони без зброї поряд зі здоров’ям, а також кваліфікованим виконанням ударів, блоків і стрибків, що виконуються голими руками і ногами для поразки одного або декількох суперників.

* У Таеквон-до GTF існує 30 хьонгів. 24 хьонга стандартні для ІТФ + 6 хьонгів, які розробив GRAND MASTER Пак Чжун Те – засновник таеквон-до GTF. Людське життя (грубо кажучи 100 років) в масштабі вічності може розглядатися як один день. Таким чином, всі люди — прості мандрівники, що проходять перед обличчям вічності за один день. Ніхто не може прожити довше відрізка часу, відпущеного йому для життя. Але, незважаючи на це, багато людей так сильно прагнуть до матеріальних благ, як ніби вони збираються прожити тисячоліття. Трохи вдається залишити прийдешнім поколінням зразки високого духу і таким чином знайти безсмертя. Дух вічний, матеріальні блага — немає. Найголовнішим в житті є те що передається прийдешнім поколінням.

* Спеціальна техніка покликана оцінити координацію рухів, акробатичну підготовку і вміння вирішувати складні рухові завдання.

№4 — питання: Що означає зелений колір пояса? Хьонг «Вон Хьо» (розшифрувати назву і вказати кількість рухів).

Відповідь: * зелений символізує початкові етапи процесу росту рослин, якому уподібнюється процес розвитку Таеквон-до.

* Хьонг «Вон Хьо» названий на честь ченця, що познайомив у 686 г до н.е. корейську династію Сілла з буддизмом. Кількість рухів — 28.

№5 — питання: Хьонг «Юль Гок» (розшифрувати назву, діаграму і вказати кількість рухів). Відповідь:

* Назва хьонгу «Юль Гок» є псевдонімом великого філософа і вчителя Лі І (1536-1584), прозваного «Корейським Конфуцієм». Включення в хьонг 38 рухів символізує місце народження цієї людини — 38 паралель, а діаграма рухів — ієрогліф, відповідний слову «учитель».

№6 — питання: РАХУНОК ДО 10-ти по-корейські? Відповідь:

хана — один, туль — два, сет — три, нет — чотири, дасот — п’ять, ясот — шість, ільгоп — сім, едоль — вісім, ахоп — дев’ять, ёль — десять

 №7 — питання: Хто керує міжнародною федерацією ГТФ? Відповідь: Президент GLOBAL TAEKWON-DO FEDERATION (GTF) Лінда Пак.

Call Now Button