КОЗАЦЬКИЙ ДВОБІЙ

ЩО ТАКЕ КОЗАЦЬКИЙ ДВОБІЙ

Козацький Двобій як вид спорту, система фізичного та військово-патріотичного виховання молоді.

З 2001 року Козацький Двобій визнано як офіційний вид спорту в Україні. Правила проведення змагань з національного виду спорту, легалізованого Державою під назвою «Козацький Двобій», потребують оцінки по сприянню не лише спортивного розвитку, а і по оздоровчому та ідеологічному напрямках. На сьогодні це унікальне явище для підняття на належний рівень фізичної культури на основі національних традицій і звичаїв, та відродження козацького духу. П’ятиборство, що є основою для виховання у спортсменів козацького духу і традицій відображено у Правилах проведення змагань з Козацького Двобою у Державі та відповідає на всі питання не лише формування бійцівських якостей, а й на проблеми фізичного і морального здоров’я.

Козацький Двобій потребує знання звичаїв і традицій української культури. Він відкритий особливо для шкіл бойових мистецтв національного спрямування, але запрошує брати участь у змаганнях і представників інших стилів, що є пропагандою здорового способу життя, традицій і звичаїв населення нашої країни

У Чемпіонаті з Козацького Двобою можуть приймати участь спортсмени будь-якої школи єдиноборств.

Щоб зробити Правила універсальними, в них використаний досвід тих стилів давньослов’янського напрямку та шкіл, які особливо розвинулись за часів козацької доби і нині заявили про себе на спортивно-культурних заходах різного рівня. Тобто Собор, Бойовий Гопак, Хрест, Сварга, Спас, та сучасний досвід фахівців і викладачів вищої школи фізичної культури та спорту.

На нинішньому етапі становлення фізичної культури на основі національних козацьких звичаїв та традицій не можливо розглядати цей процес без внутрішнього наповнення козацькою ідеологією. Тому Козацький Двобій тісно пов’язаний з національно-патріотичним рухом в Україні і є його відображенням в області бойових мистецтв та фізичної культури. Укази та Розпорядження Президента України про відродження козацького руху та про відкриття спортивних змагань на основі козацьких традицій вселяє енергію оптимізму в те, що Козацький Двобій, як офіційно визнаний Державою вид спорту, знайде широку підтримку не лише серед спортивної молоді. Він буде сприяти фізичному та моральному здоров’ю нинішнього покоління в Україні, а також займе чільне місце у прикладній підготовці як військово-спортивне єдиноборство. Адже козаки боролися не лише голими руками та ногами, а й прекрасно володіли різними видами холодної та вогнепальної зброї.

На сьогодні Козацький Двобій отримав новий потужний поштовх у розвитку на основі хвилі патріотично налагоджених верств населення. У майбутньому на нас чекає багато методичної роботи по створенню шкіл з Козацького Двобою, які б увібрали кращі риси національних стилів і бойових мистецтв та врахували сучасний стан розвитку спорту. Козацький Двобій не мусить бути архаїчним. Ми плануємо в найближчий час розвиватись не лише у внутрішньому середовищі, а й виходити на міжнародну арену, що власне ми вже і зробили. При цьому центром організації спортивно-культурних заходів і місцем розташування провідних шкіл буде Україна.

Розподіл змагальної діяльності на розділи та види змагальних програм у Козацькому Двобою відповідають основним вимогам теорії та методики фізичного виховання у навчальному процесі. А саме основному принципу – «від простого до складного».

Так у першому змагальному виді –«Забава» який представляє собою вільний рукопаш з обмеженим дотиком. Назва цього розділу говорить сама за себе. Ми (тренери) маємо можливість відпрацювати одиночні атакуючи та захисні дії як руками так ї ногами. Відпрацювати техніку пересування. Розвити у юних бійців фізичні та технічні уміння, а потім перевезти їх у фізичні та технічні навички.

Враховуючи анатомічні та психологічні особливості дитячого організму. Це дає можливість нам розвити дуже важливі для бойових єдиноборств відчуття дистанції та часу не задаючи при цьому травм, так небезпечних у ранньому віці для дітей. Я кажу про притаманні і дуже небезпечні для бойових мистецтв черепно-мозкові травмами та травмами кінцівок, а саме п’ясткових і плеснових кісток. А головне, це надає нам можливість саме у ранньому віці, у сенситивний період розвитку фізичних якостей розвити так необхідні для єдиноборств якості як спритність, швидкість, гнучкість і потім вже перейти до розвитку витривалості та сили.

Наступним видом змагань у Козацькому Двобою є «БОРНЯ» — рукопаш з легким дотиком. Це бійцівська дисципліна Козацького Двобою. Змагання у цієї дисципліні проводяться у трьох розділах:

— «Борня — 1» — обмежений;

— «Борня — 2» — основний;

— «Борня — 3» — вільний.

Цей розділ вже іде без зупинки двобою після кожної влучної атакуючої дії і дає можливість застосовувати не тільки одиночні дії, а ї комбінаційну роботу руками та ногами (розділ «Борня 1»), ї також застосовувати кидки та утримання (розділ «Борня 2»), а також використання техніки боротьби у партері (розділ «Борня 3»).

Основними характеристиками розділів «БОРНЯ» є техніка і швидкість.

Змагання у розділах «БОРНЯ» проводяться з добре контрольованою технікою. Спортсмени повинні рівнозначно використовувати техніку нанесення ударів руками і ногами. Створювалися ці розділи, як перехідні між розділами «ЗАБАВА» і «ГЕРЦЬ». Основна мета розділів «БОРНЯ», це підготовка молодих спортсменів, надання правильної техніки нападу і захисту, відпрацювання різноманітних прийомів ведення двобою. Так, у напрямку «БОРНЯ — 3» спортсмени повинні вміти використовувати техніку кидків та утримання суперника на підлозі, а також володіти технікою боротьби у партері.

Ці напрямки змагань використовуються для визначення кращих спортсменів молодших вікових груп, але вони цікаві і під час проведення змагань серед дорослих спортсменів та ветеранів.

А вже серед дорослих спортсменів змагання проводяться у дисципліні «Герць» — це рукопаш зі справжнім дотиком. Ця дисципліна також поділяється на три розділи, як і «Борня». Кульмінацією Козацького Двобою є розділ «Герць 3» (ММА). У цьому розділі вже немає обмеження в силі контакту, а також дозволені, як ударна так і кидкова техніка, ударна техніка та техніка боротьбі у партері з застосуванням больових та удушливих прийомів. Враховуючи те, що змагальна діяльність є невід’ємною частиною тренувального процесу, боєць який змалу пройшов усю систему виховання від «Забави» у ранньому віці до «Герцю», він вже є підготовлений фізично і технічно до вільного двобою, може вільно застосовувати захисні дії. Це також зменшую ризик травматизму у Козацькому Двобою.

Розвиток Козацького Двобою у світі.

У 2012 році, саме для розвідку виду спорту Козацький Двобій в світі, було зареєстровано Всесвітню Федерацію Козацького Двобою (World Cossack Fight Federation (WCFF)). Федерацію було засновано представниками таких країн як Україна, Молдова, Азербайджан, Вірменія. Саме з цього часу кожного року проводяться щорічно чемпіонати світу, чемпіонати Європи, Кубки світу, Кубки Європи. Міжнародні змагання були проведені в Україні, Болгарії та Польщі. За цей час, окрім країн засновників, до змагань з Козацького Двобою долучені спортсмени та представники таких країн, як: Литва, Латвія, Туркменістан, Польща, Сербія, Австрія, Туреччина, Киргизія, Узбекистан, Іран, Ліван, Кіпр, Румунія, США, Марокко, Алжир, Конго, Італія, Іспанія, Таджикистан, Болгарія, Грузія.

 

Тренери

Коробов Михайло

Президент Полтавської обласної Федерації таеквондо ГТФ України.
Віце-Президент Асоціації ГТФ України. Голова Представництва ГО «Федерація Кікбоксингу України «ІСКА» у місті Полтаві.
Чорний пояс — I DAN ITF.
Чорний пояс — II DAN GTF.
Голова Правління ГО «СК «Орел» та тренер клубу.

Коробов Павло

Чорний пояс, II DAN. Чемпіон Європи, семиразовий Чемпіон України, багаторазовий переможець різних обласних змагань з різних видів спорту. Найкращий спортсмен та найкращий суддя Полтавської обласної Федерації таеквон-до ГТФ у 2021 році.

Контакти

 

Телефони

+380957008525
+380686504525

 

Email

mikhalych1967@gmail.com

Гімназія №12
вул. Підмонастирська, 41, Полтава.
Гімназія №15
вул. Тунельна, 16, Полтава.
Call Now Button